Chorvatsko – Podgora

Chorvatsko – Podgora

Podgora je jedno z nejoblíbenějších a nejrušnějších míst v celém Chorvatsku. Leží na Makarské Riviéře. V obci vyvěrá několik sladkovodních pramenů a také léčivý pramen s názvem Klokun. Pěstuje se zde hlavně víno a olivy. A celé území Podgory lemuje obří masiv Biokovo.

Ubytování

Podgora nabízí spousty hotelů k ubytování přes zdejší nejznámější hotel Podgorka, který se nachází přímo v centru Podgory. Pokud chcete mít více klidu tak vám bude spíše vyhovovat hotel Sirena, nebo Minerva, které se nacházejí na krajích ostrova.

 

Koupání

V Podgoře je krásná, poměrně úzká pláž, která se skládá z drobných kamínků a písku a svojí průzračnou vodou přímo vybízí ke koupání. Část pláže se nachází přímo podél celé promenády a část na krajích ostrova, kde si každý najde svůj klid a soukromý. Pokud máte malé dítě doporučuji pláž na východě za hotelem Siréna, nacházejí se zde palmy, které vytvářejí dostatek stínu pro vaše ratolesti.

 

Sport

Panují zde skvělé podmínky pro sport a vyzkoušet můžete: windsurfing, jachting, vodní lyžování. K dispozici je také tenisový kurt, plážový volejbal a také se zde nachází půjčovna sportovních potřeb na potápění.

 

Zábava

Jsou zde dva disko kluby, spousta taveren a s živou hudbou skupiny hrající klasické Chorvatské hity. V polovině srpna začínají v Podgoře také rybářské večery.

 

Kultura / Památky

Podgorské kulturní léto se koná od června do září a jde o různá představení, koncertní a folklórní večery plné jídla a zábavy.

Co se týče zdejší kultury tak v horní polovině Podgory jsou zachovány dvě obranné protiturecké věže. Jsou zde pozůstatky barokního letohrádku patřící rodině Mrkušiců. Nad přístavem je krásný a zachovalí památník a na jihovýchodní okraji obce je kostel z roku 1962.

 

Výlety

V Podgoře je k dispozice také velmi velké a rozmanité množství výletů jak autobusovou dopravou tak lodní. Například lodní výlet na ostrovy Hvar a Brač s koupání na zdejší nejznámější pláží "Zlatni Rat". Nebo výlet do pohoří Biokovo určitě stojí za zmínku.

Dnešní počasí v Chorvatsku
Více
Počasí v Zadar Zadar
°C / °C
počasí Zadar
Počasí v Poreč Poreč
°C / °C
počasí Poreč
Kurz Chorvatské měny

1 EUR = 24,320
1 HRK = 3,223
Aktuální kurz 05. 04. 2022

Navštivte také

Apartmány v Chorvatsku patří k nejoblíbenější zdejší formě ubytování. Celé Chorvatsko a každá destinace je plná apartmánů, které jsou k dispozici na pronajmutí

Chorvatsko je stále jednou z nejoblíbenější zemí kam jezdí čeští turisté trávit svojí dovolenou. Ovšem zjistit si informace o ubytování v Chorvatsku je poměrně těžké, pokud tedy nemáte nějaké přímé kontakty na majitele objektů, či hotelů.

Proč si vybrat za vaší cílovou destinaci právě dovolenou v Chorvatsku a kam se přesněji vydat? Jeden z hlavních důvodů je klid, který zde panuje, země je v poslední době jak finančně tak ekonomicky celkem v slušném průměru na rozdíl od Řecka, které se topí v dluzích, nebo Egypta, kde zuří nepokoje. Lidé zde jsou velmi milý a k turistům vždy velmi vstřícní a ochotní.

Vybrané ubytování