Pláže v Chorvatsku

Pláže v Chorvatsku

Chorvatské pobřeží zaujme nejen krásným, čistým a průzračným mořem, ale také dech beroucími a rozmanitými plážemi. Chorvatsko oplývá četnými ostrovy, zátokami a útesy, které ukrývají nezkrotnou krásu většinou kamenných pláží, ale také obláskových ba i dokonce písčitých! 

Hotelové komplexy se sice většinou nachází před pobřežím s už upravenými plážemi, ale ty pravé kouzelné zákoutí najdete až sami dále v méně dostupných částech ostrovů. 
Příjemný stín na pláže v Chorvatsku z velké části vrhají borovice, které často u pláží nalezneme v hojném počtu. Některé pláže jsou dostatečně vybaveny různým moderním zařízením a vybavením jako jsou sprchy, tobogány a různé jiné atrakce pro děti. Pláží je zde skutečně velmi velké množství a každá má nějaký svůj specifický tvar a své specifické vlastnosti. Chorvatské pláže jsou jedny z nejvyhledávanějších pláží na světě a zaujmou svojí rozmanitostí a krásou.

 

Na většině udržovaných plážích u hotelů v Chorvatsku je neustálý pořádek o který se stará tzv. ,,úklidová četa´´ která celý den prochází pláže a sbírá smetí. Na většině plážích jsou také k dispozici převlékárny a za mírný poplatek i slunečníky.

 

Každý si může najít svojí vlastní pláž dle svého gusta, kde bude mít absolutní klid a soukromý. My si teď zde představíme názvy vyhlášených TOP 20 míst s nejlepšími plážemi v Chorvatsku.

 

  1. Istrie – Medulin, Rabac, Poreč, Umag, Vrsar

  2. Kvarner – Baška, Rab, Lošinj, Mošćenica, Crikvenica

  3. Severní Dalmáciea –  Biograd, Zaton, Novalja, Murter, Bibinje

  4. Jižní Dalmácie – Bol, Makarska, Split, Hvar, Dubrovník

Dnešní počasí v Chorvatsku
Více
Počasí v Makarska Makarska
°C / °C
počasí Makarska
Počasí v Pula Pula
°C / °C
počasí Pula
Kurz Chorvatské měny

1 EUR = 24,320
1 HRK = 3,223
Aktuální kurz 05. 04. 2022

Navštivte také

Apartmány v Chorvatsku patří k nejoblíbenější zdejší formě ubytování. Celé Chorvatsko a každá destinace je plná apartmánů, které jsou k dispozici na pronajmutí

Chorvatsko je stále jednou z nejoblíbenější zemí kam jezdí čeští turisté trávit svojí dovolenou. Ovšem zjistit si informace o ubytování v Chorvatsku je poměrně těžké, pokud tedy nemáte nějaké přímé kontakty na majitele objektů, či hotelů.

Proč si vybrat za vaší cílovou destinaci právě dovolenou v Chorvatsku a kam se přesněji vydat? Jeden z hlavních důvodů je klid, který zde panuje, země je v poslední době jak finančně tak ekonomicky celkem v slušném průměru na rozdíl od Řecka, které se topí v dluzích, nebo Egypta, kde zuří nepokoje. Lidé zde jsou velmi milý a k turistům vždy velmi vstřícní a ochotní.

Vybrané ubytování