Počasí Chorvatsko

Počasí Chorvatsko

Chystáte se prvně na dovolenou do Chorvatska a nevíte co od počasí v Chorvatsku očekávat? Tak si pojďme podnebí a počasí, které panuje v Chorvatsku shrnout. Nabídneme také aktuální počasí v Chorvatsku nebo také teploty v Chorvatských městech.

Podnebí

 

Podnebí v Chorvatsku je velmi mírné, zimy jsou zde velmi krátké a nedosahují teplot pod 5 C°. Léto je naopak velmi dlouhé a teplé. Podzim je o dost teplejší než jaro a celkové podnebí je zde z převážné části ovlivněno mořem.

 

Teplota

 

Pokud chcete mít prakticky jistotu, že si užijete prosluněnou a krásnou dovolenou tak bych doporučoval spíše více na jih okolo Podgory a Splitu, ovšem většinu léta v Chorvatsku všude přesahuje teplota teploměru 25C°. Průměrné teploty v jednotlivých měsících: červen – 28C°, červenec 30C°, srpen 29C°, září 25C°. Nejteplejším měsícem je zde tedy červenec a nejchladnější leden, kdy teplota klesá i na 5C°. Průměrná teplota vodu je pak v těchto čtyřech měsících okolo 23C°.

 

Srážky

 

Srážky se na většině Chorvatského území pohybují zhruba mezi 600 až 1000 milimetrů ročně. Nejvíce jich padne v pohoří Gorski a Kotar. Naopak nejnižší množství srážek je ve východní oblasti Chorvatska, která není tolik ovlivněná mořem. Obecně platí, že čím severněji, nebo západněji tím větší je pravděpodobnost, že si při své dovolené užijete nemilého deště.

 

Bóra

 

Bora je zdejší velmi suchá a studený vítr, který vane z dalmatských a albánských hor a pro vodní sporty je velmi nebezpečný.

 

Sluneční svitZatímco na severu Chorvatska se délka slunečního svitu pohybuje zhruba okolo 8-12 hodin tak na jihu je to kolem 10,7-12,3 hodin
 

Aktuální počasí v Chorvatsku zjistíte v naší části - Počasí Chorvatsko

Dnešní počasí v Chorvatsku
Více
Počasí v Zadar Zadar
°C / °C
počasí Zadar
Počasí v Poreč Poreč
°C / °C
počasí Poreč
Kurz Chorvatské měny

1 EUR = 24,320
1 HRK = 3,223
Aktuální kurz 05. 04. 2022

Navštivte také

Apartmány v Chorvatsku patří k nejoblíbenější zdejší formě ubytování. Celé Chorvatsko a každá destinace je plná apartmánů, které jsou k dispozici na pronajmutí

Chorvatsko je stále jednou z nejoblíbenější zemí kam jezdí čeští turisté trávit svojí dovolenou. Ovšem zjistit si informace o ubytování v Chorvatsku je poměrně těžké, pokud tedy nemáte nějaké přímé kontakty na majitele objektů, či hotelů.

Proč si vybrat za vaší cílovou destinaci právě dovolenou v Chorvatsku a kam se přesněji vydat? Jeden z hlavních důvodů je klid, který zde panuje, země je v poslední době jak finančně tak ekonomicky celkem v slušném průměru na rozdíl od Řecka, které se topí v dluzích, nebo Egypta, kde zuří nepokoje. Lidé zde jsou velmi milý a k turistům vždy velmi vstřícní a ochotní.

Vybrané ubytování