Istrie - Chorvatsko

Istrie - Chorvatsko

Istrie patří mezi nejvyhledávanější místa v celém Chorvatsku tak se na ní pojďme podívat ostřížím okem. Istrii každoročně navštíví nejvíce turistů kteří zavítají do Chorvatska. Na této nejsevernější části Chorvatska najdete například amfiteátr v Pule, národní park souostroví Brijuni, známá letoviska Poreč, Pula, Medulin, Umag atd. 

Poloha

 

Istrie je největším poloostrovem, který leží na Jadranu o celkové ploše přesahující 3000 km². Dělí se na Bílou Istrii, která je již vyplívajíc z názvu převážně vápencová. Dále se dělí na Šedou Istrii, která je tvořena z velké části šedou jílovitou horninou a v poslední řadě na Černou Istrii, která je tvořena dřívější úrodnou půdou zvanou červenice.

 

Turistické místa

 

Nejvíce navštěvovanou částí Istrie je její západní pobřeží. Zde mají letoviska většinou svojí vlastní obchodní síť a mají k dispozici nejrůznější kulturní a hlavně sportovní vyžití. Je zde k dispozici sousty výletů jak lodí tak autobusovou dopravou. Největší letoviska na západním pobřeží jsou Umag, Pula, Vrsar, nebo třeba Poreč.

 

Příroda

 

Příroda na Istrii je velmi rozmanitá a najdete zde spousta malebných zátok, které jsou často zalesněné. Istrie je také z velké části obklopená pohořím, které nabízí zajímavý pohled zvláště při západu slunce.

 

Kultura / Památky

 

K dispozici na prohlídku a návštěvu je tu spousty historických míst a měst, které k návštěvě přímo vybízejí, zejména města umístěné na kopcích nabízejí úžasné panoramatické výhledy do široké a rozmanité krajiny. Jedno z míst, které stojí za vaší návštěvu je město Pazin, ve kterém budete doslova nasávat atmosféru středověku, nebo Pula, kde najdeme jeden z nejznámějších antických amfiteátrů.

 

Moře / Pláže

 

Moře je na Istrii velmi čisté a pláže udržované. K dispozici jsou jak uměle vytvořené tak i přirodním zákoutí, kde naleznete klid a soukromý. Zjistěte si také zde aktuální počasí na Istrii.

 

ShrnutíIstrie je ideálním místem pro jak rodinnou dovolenou, či místo pro líbánky. Zaujme vás hlavně zdejší různorodost krajiny, historické města, krásné moře a malebné zákoutí.

Dnešní počasí v Chorvatsku
Více
Počasí v Makarska Makarska
°C / °C
počasí Makarska
Počasí v Dubrovnik Dubrovnik
°C / °C
počasí Dubrovnik
Kurz Chorvatské měny

1 EUR = 24,320
1 HRK = 3,223
Aktuální kurz 05. 04. 2022

Navštivte také

Apartmány v Chorvatsku patří k nejoblíbenější zdejší formě ubytování. Celé Chorvatsko a každá destinace je plná apartmánů, které jsou k dispozici na pronajmutí

Chorvatsko je stále jednou z nejoblíbenější zemí kam jezdí čeští turisté trávit svojí dovolenou. Ovšem zjistit si informace o ubytování v Chorvatsku je poměrně těžké, pokud tedy nemáte nějaké přímé kontakty na majitele objektů, či hotelů.

Proč si vybrat za vaší cílovou destinaci právě dovolenou v Chorvatsku a kam se přesněji vydat? Jeden z hlavních důvodů je klid, který zde panuje, země je v poslední době jak finančně tak ekonomicky celkem v slušném průměru na rozdíl od Řecka, které se topí v dluzích, nebo Egypta, kde zuří nepokoje. Lidé zde jsou velmi milý a k turistům vždy velmi vstřícní a ochotní.

Vybrané ubytování