Destinace v Chorvatsku

Destinace v Chorvatsku

Chorvatsko nabízí celou řadu velmi zajímavých a krásných destinací, avšak i zde jsou místa na které se lidi vracení nejraději a s oblibou. Zde si tu pár těch nejznámějších a nejoblíbenějších destinací vyjmenujeme.

Trogir – střed Dalmácie

 

Trogir je městečko s asi 13 000 obyvateli a nachází se na jihu Dalmácie, asi 25 kilometrů západně od města Split. Město je velmi dostupné prakticky ze všech stran a s okolím ho spojuje jak autobusová doprava tak i lodní linky.

 

Můžete se zde těšit nejen na panensky krásnou přírodu a křišťálově průhledné moře, ale také na krásné menší zátoky, mysy a ostrůvky s malebnými zákoutími a bujnou vegetací, kde si každý kdo nechci být ,,třistapadesátá´´ sardinka na přeplněné pláži najde své místo. Noční život je zde též poměrně rušný a procházky úzkými Řeckými uličkami mají své nezaměnitelné kouzlo.

 

Trogir byl navíc v roce 1997 zapsán do Rejstříku světového dědictví UNESCO.

 

 

Omiš – jižní Dalmácie

 

Omiš je městečko a přistav zároveň, který se nachází v ústí známé řecké řeky Cetina, zhruba 20 kilometrů od Splitu. Omiš uchvátí příznivce dlouhých a prostorných písečných pláží, které zde patří mezi největší ozdoby města a jejího okolí.

Pozoruhodnou kulisu kolem Omiše tvoří skalní masiv pohoří Mosor, které z určitého pohledu může vypadat jako by kořenilo přímo v moří. Příznivci soukromý si zde své místo také najdou, na březích kolem pohoří se nachází spousta malých pláží, které nabízejí spousty klidu a soukromý.

 

Turistickou atraktivitu zvyšuje zdejší bujné sportovní a rekreační vyžití. Na břehu zdejší řeky Cetina se natáčeli přírodní scény Winnetoua. Noční život je zde také vcelku rušný a ve městě najdete spousty kaváren, taveren, restaurací a cukráren.

Bohatá historie, výborně zásobený tržnice, známé výlety lodí to je jen malý výčet z mnoha faktorů, proč si vybrat jako svojí cílovou destinaci právě Omiš.

 

 

Rogoznica u Primoštenu

 

Primošten je starobylé městečko na malém poloostrově ve střední Dalmácii asi 5 kilometrů od obce Rogoznica. Podle mnohých patří Promošten mezi nejhezčí místa v celém Chorvatsku. Jsou zde jak krásné oblázkové pláže u skalnatého pobřeží, které je celé poseto borovicemi, tak i kratší písečné pláže vhodné zejména pro děti.

Centrum je velmi klidné, ale je zde dostatek kaváren, pizzerií, restaurací a různých obchůdků, které vám zpříjemní večerní procházku.

Dominantou Primoštenu je zdejší kotel sv. Jiří z 15.století, který rozhodně stojí za zmínku

Dnešní počasí v Chorvatsku
Více
Počasí v Pula Pula
°C / °C
počasí Pula
Počasí v Šibenik Šibenik
°C / °C
počasí Šibenik
Kurz Chorvatské měny

1 EUR = 24,320
1 HRK = 3,223
Aktuální kurz 05. 04. 2022

Navštivte také

Apartmány v Chorvatsku patří k nejoblíbenější zdejší formě ubytování. Celé Chorvatsko a každá destinace je plná apartmánů, které jsou k dispozici na pronajmutí

Chorvatsko je stále jednou z nejoblíbenější zemí kam jezdí čeští turisté trávit svojí dovolenou. Ovšem zjistit si informace o ubytování v Chorvatsku je poměrně těžké, pokud tedy nemáte nějaké přímé kontakty na majitele objektů, či hotelů.

Proč si vybrat za vaší cílovou destinaci právě dovolenou v Chorvatsku a kam se přesněji vydat? Jeden z hlavních důvodů je klid, který zde panuje, země je v poslední době jak finančně tak ekonomicky celkem v slušném průměru na rozdíl od Řecka, které se topí v dluzích, nebo Egypta, kde zuří nepokoje. Lidé zde jsou velmi milý a k turistům vždy velmi vstřícní a ochotní.

Vybrané ubytování