Makarská Riviéra

Makarská Riviéra

Makarská Riviéra je jedna z nejoblíbenějších a nejrušnějších častí Chorvatska. Ať přijedete na Makarskou riviéru z jakékoliv strany bude před vámi obrovský, monumentální masiv pohoří Biokovo. Příjezd na Makarskou riviéru lodí je skutečně nezapomenutelný zážitek.

Ubytování

 

Makarská Riviéra nabízí obrovský počet ubytování v nejrůznějších destinacích. Ty nejznámější jsou určitě Makarská, Brela, Baška Voda nebo Podgora, která nabízí spousty hotelů k ubytování - např. zdejší nejznámější hotel Podgorka, který se nachází přímo v centru Podgory. Pokud chcete mít více klidu tak vám bude spíše vyhovovat hotel Sirena, nebo Minerva, které se nacházejí na krajích ostrova. Další známé destinace jsou například Gradac, Tučepi nebo Živogošče.

 

Koupání

 

Na Makarské Riviéře je vůbec jedno z nejhezčích koupání v celém Chorvatsku, voda je krásná a čistá a na většině místech Makarské riviéry jsou poměrně úzké pláže, které se skládají z drobných kamínků a písku a svojí průzračnou vodou přímo vybízí ke koupání. Části pláží se nachází přímo podél celé promenády a část na krajích ostrova, kde si každý najde svůj klid a soukromý.

 

Sport

 

Panují zde skvělé podmínky pro sport a vyzkoušet můžete: windsurfing, jachting, vodní lyžování. K dispozici ve většině destinací je také tenisový kurt, plážový volejbal a také se zde nachází půjčovna sportovních potřeb na potápění.

 

Zábava

 

V rušnějších destinacích Makarské riviéry je spousta taveren, restaurací, pizzerií s živou hudbou, skupiny hrající klasické Chorvatské hity.

 

VýletyMakarská Riviéra nabízí obrovské množství výletů jak autobusovou dopravou tak lodní. Například lodní výlet na ostrovy Hvar a Brač s koupání na zdejší nejznámější pláží ,,Zlatni Rat“ . Nebo výlet do pohoří Biokovo určitě stojí za zmínku.

Dnešní počasí v Chorvatsku
Více
Počasí v Hvar Hvar
°C / °C
počasí Hvar
Počasí v Poreč Poreč
°C / °C
počasí Poreč
Kurz Chorvatské měny

1 EUR = 24,320
1 HRK = 3,223
Aktuální kurz 05. 04. 2022

Navštivte také

Apartmány v Chorvatsku patří k nejoblíbenější zdejší formě ubytování. Celé Chorvatsko a každá destinace je plná apartmánů, které jsou k dispozici na pronajmutí

Chorvatsko je stále jednou z nejoblíbenější zemí kam jezdí čeští turisté trávit svojí dovolenou. Ovšem zjistit si informace o ubytování v Chorvatsku je poměrně těžké, pokud tedy nemáte nějaké přímé kontakty na majitele objektů, či hotelů.

Proč si vybrat za vaší cílovou destinaci právě dovolenou v Chorvatsku a kam se přesněji vydat? Jeden z hlavních důvodů je klid, který zde panuje, země je v poslední době jak finančně tak ekonomicky celkem v slušném průměru na rozdíl od Řecka, které se topí v dluzích, nebo Egypta, kde zuří nepokoje. Lidé zde jsou velmi milý a k turistům vždy velmi vstřícní a ochotní.

Vybrané ubytování