Moře v Chorvatsku

Moře v Chorvatsku

Moře je jeden z hlavních důvodů proč jezdí každoročně turisté do zahraniční a také je to jeden z hlavních faktorů při výběru cílové destinace. Jestliže jste si vybrali jako svojí cílovou destinaci Chorvatsko určitě nebudete zklamáni!

Chorvatsko lemuje moře s názvem Jadran (Jadranské moře), které se rozkládá mezi Balkánským a Apeninským poloostrovem. Své jméno získalo podle Soaha Patrie, které leží nedaleko Benátek.

 

Rozměry a vlastnosti

 

Délka Jaderského moře je 783km a šířka cca. 177km. Severní část (u Istrie) je více mělká zatímco jižní část je daleko hlubší. Na severu je to kolem 30metrů a na jihu kolem 1km. Rekordní hloubka je kolem 1330m a to na území Černé hory. Rozdíl mezi přílivem a odlivem na Jadranu je velmi, velmi malý.

 

Slanost

 

Jadran je světoznámě znám, jako jedno z nejslanějších moří. Dosahuje až 38%. Slanost je daleko vyšší na severu než na jihu země.

 

Teplota

 

Teplota vod Jadranu je v letních měsících okolo 25C°. V zimních měsících je teplota moře vyšší než teplota vzduchu. Podívejte se na aktuální údaje Teploty moře v Chorvatsku a kvalita moře na Jadranu.

 

Čistota / Průzračnost

 

Velmi vysoká koncentraci soli způsobuje velkou průzračnost vody a některé zdroje uvádějí, že na otevřeném Jadranu jsou předměty vidět i do hlouby do 60metrů.Jeho typická modrá barva je způsobena především nízkým výskytem biologického planktonu. Často se nazývá modrý plankton.

Dnešní počasí v Chorvatsku
Více
Počasí v Poreč Poreč
°C / °C
počasí Poreč
Počasí v Pula Pula
°C / °C
počasí Pula
Kurz Chorvatské měny

1 EUR = 24,320
1 HRK = 3,223
Aktuální kurz 05. 04. 2022

Navštivte také

Apartmány v Chorvatsku patří k nejoblíbenější zdejší formě ubytování. Celé Chorvatsko a každá destinace je plná apartmánů, které jsou k dispozici na pronajmutí

Chorvatsko je stále jednou z nejoblíbenější zemí kam jezdí čeští turisté trávit svojí dovolenou. Ovšem zjistit si informace o ubytování v Chorvatsku je poměrně těžké, pokud tedy nemáte nějaké přímé kontakty na majitele objektů, či hotelů.

Proč si vybrat za vaší cílovou destinaci právě dovolenou v Chorvatsku a kam se přesněji vydat? Jeden z hlavních důvodů je klid, který zde panuje, země je v poslední době jak finančně tak ekonomicky celkem v slušném průměru na rozdíl od Řecka, které se topí v dluzích, nebo Egypta, kde zuří nepokoje. Lidé zde jsou velmi milý a k turistům vždy velmi vstřícní a ochotní.

Vybrané ubytování